Godziny otwarcia

Pn-Pt: 8:00 – 16:30 Sob: 9:00 - 13:00

Zadzwoń

32 415 98 18

Fill out the form below to get your quick quote.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

73 Canal Street, New York, NY

Pn-Pt: 8:00 – 16:30 Sob: 9:00 - 13:00
<a href="tel:32 415 98 18">32 415 98 18</a>

Niedrogi „komputer” wielkości kciuka – Project Ophelia firmy Dell

dell komputer racibórz

Dell informuje, że oparty na Androidzie Project Ophelia może być komputerem, konsolą do gier oraz telewizyjnym set-top boksem. Nietypowe urządzenie wielkości kciuka, przypominające wyglądem klasyczny pendrive USB.


Najnowsze urządzenie Della opiera się na systemie Android i podłącza się je do wyświetlacza za pomocą złącza HDMI. Wówczas Project Ophelia pozwala na uruchamianie aplikacji i zapewnia dostęp do plików przechowywanych zdalnie. Nowość ma również łączność Wi-Fi i Bluetooth i jak podaje producent, sprzęt ten jest skierowany do osób, które większość zadań wykonują w internecie.

– Ophelia może przekształcić dowolny ekran lub monitor w komputer, konsolę do gier, czy telewizyjny set-top box – mówi Jeff McNaught, dyrektor wykonawczy oddziału Cloud Client Computing w firmie Dell. – Użytkownicy będą mogli pobierać aplikacje, filmy i programy telewizyjne ze sklepu Google Play – dodał McNaught. Poza tym będzie można też uruchamiać gry dla Androida oraz liczyć na dostęp do strumieniowanych usług wideo Hulu i Netflix, które niestety nie są dostępne w Polsce.

Nietypowe urządzenie Della ma być tanią alternatywą dla tabletów i komputerów. Trzeba jednak zauważyć, że chcąc korzystać z tego sprzętu, trzeba będzie mieć pod ręką telewizor, monitor lub projektor ze złączem HDMI.

Dell pracuje też nad odpowiednią klawiaturą dla Project Ophelia, aby użytkownicy mogli wprowadzać tekst, gdy sprzęt będzie podłączony do ekranu.

Producent zamierza zaprezentować Ophelię na 19- i 55-calowych ekranach w przyszłym tygodniu, podczas konferencji Citrix Synergy w Los Angeles. Po raz pierwszy Ophelia została zademonstrowana w styczniu, w czasie trwania targów CES.

Project Ophelia będzie też wyposażony w usługę Wyse PocketCloud, która pozwala użytkownikom na dostęp do plików przechowywanych na komputerach, serwerach i urządzeniach mobilnych.

Pierwsze wersje urządzenia zostaną wysłane do deweloperów, którzy będą mogli przygotowywać androidowe aplikacje dla Ophelii. W sierpniu sprzęt ma być dostępny za pośrednictwem dostawców telekomunikacyjnych, natomiast później będzie go można nabyć na stronie internetowej firmy Dell.

Źródło: computerworld, pclab