Godziny otwarcia

Pn-Pt: 8:00 – 16:30 Sob: 9:00 - 13:00

Zadzwoń

32 415 98 18

Fill out the form below to get your quick quote.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

73 Canal Street, New York, NY

Pn-Pt: 8:00 – 16:30 Sob: 9:00 - 13:00
<a href="tel:32 415 98 18">32 415 98 18</a>

Kasy fiskalne – obowiązek nowych podatników

obowiązek kas fiskalnych

Lekarze, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki… to tylko niektóre branże, które obowiązkowo kupią kasy fiskalne w 2015 roku.


kasa_posnet_mobile_hs_ej_334

Najmniejsza kasa fiskalna na rynku  – POSNET MOBILE EJ /z kopią elektroniczną/ >>

Minister Finansów w dniu 5 listopada 2014 podpisał nowe rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych. W dokumencie szereg zmian, które będą obowiązywały w 2015 roku, w szczególności ważna zmiana  w zakresie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Od kilku tygodni w mediach dosyć głośno o tzw. nowych podatnikach, którzy „wejdą w obowiązek stosowania kas fiskalnych”. W praktyce zmiana dotyczy sposobu określenia kryterium, jaki rozstrzyga o tym obowiązku dla określonych w przepisie usług i branż. I tak, od 2015 roku obowiązkiem stosowania kas bez względu na obrót wykonywany  na rzecz klientów detalicznych zostaną objęci podatnicy  świadczący takie usługi jak:
– mechanika samochodowa,


– badania i przeglądy techniczne pojazdów;


– usługi  świadczone przez lekarzy i lekarzy dentystów;


– usługi prawne,


– doradztwo podatkowe,


– usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne


– usługi gastronomiczne,
w tym również sezonowo, oraz usługi przygotowania żywności dla odbiorców zewnętrznych (catering – z wyjątkiem samolotów, stołówek szkolnych i uczelnianych)

Obowiązkiem rejestracji obrotów przy pomocy kas zostanie objęta także dostawa perfum i wód toaletowych.

czytaj:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.


Rozporządzenie nie skupia się wyłącznie na wymienionych powyżej grupach podatników. W kasy fiskalne, od 2015 roku, będą musieli również zaopatrzyć się  podatnicy świadczący usługi dla niewielkiej liczby odbiorców (liczba usług udokumentowanych fakturami nie przekracza 50 w skali rocznej, a liczba odbiorców jest mniejsza niż 20).

Zmianie ulega również sposób wyliczenia terminu obowiązkowej instalacji kasy fiskalnej. W większości przypadków będzie to dwa miesiące po miesiącu, w którym wystąpiły okoliczności wymienione w rozporządzeniu. Na przykład, w przypadku podatników rozpoczynających działalność w 2015 roku lub rozpoczynających świadczenie usług bądź sprzedaż  towarów na rzecz odbiorców detalicznych, obrót musi być rejestrowany przez kasę fiskalną po dwóch miesiącach od miesiąca, w którym zaistniała pierwsza sprzedaż.

Minister pozostawił  na kolejny rok limit obrotu 20000 zł dla podatników, których dotyczy zwolnienie podmiotowe.  W przypadku takich podatników (korzystających ze zwolnienia do czasu przekroczenia obrotu) obowiązek fiskalny powstaje  po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczył obrót realizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w kwocie 20000 zł.

kasa_elzab_k10_334

Kasa fiskalna ELZAB K10 –  jedyna kasa na rynku z klawiaturą dotykową >>