Godziny otwarcia

Pn-Pt: 8:00 – 16:00 Sob: zamknięte

Zadzwoń

32 415 98 18

Fill out the form below to get your quick quote.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

73 Canal Street, New York, NY

Pn-Pt: 8:00 – 16:00 Sob: zamknięte
<a href="tel:32 415 98 18">32 415 98 18</a>

E-paragony wkrótce również w Polsce? Testy za kilka miesięcy

Wprowadzenie paragonów elektronicznych dla przedsiębiorców będzie oznaczało konieczność wymiany dotychczasowych kas rejestrujących na nowe, kasy fiskalne online.

Już w drugiej połowie bieżącego roku (wczesną jesienią) ruszyć ma test systemu wiążącego płatności bezgotówkowe z e-paragonem. Jak poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, w pilotażu uczestniczyć mają PKO BP, eService oraz PKN Orlen.

Do testów MPiT chce włączyć system bankowy, w którym klient, chcący otrzymać e-paragon, będzie mógł wybrać taką opcję w swojej bankowości elektronicznej. Wówczas, podczas dokonywania płatności kartą, pobierana byłaby dodatkowa informacja o konieczności wysłania e-paragonu na wskazany adres e-mail.

Początkowo elektroniczne paragony wystawiane będą tylko podczas płatności bezgotówkowej kartą, ale docelowo system miałby objąć również transakcje gotówkowe. W chwili obecnej, jak przyznał wiceminister Tadeusz Kościński, są różne koncepcje rozwiązań od strony technicznej.

Kluczem do sukcesu e-paragonów będzie jednak dopiero pojawienie się kas fiskalnych połączonych z internetem, które będą mogły generować dowód zakupu w takiej formie. Pierwsze kasy fiskalne online mają znaleźć się w sklepach i punktach usługowych już w 2019 roku.

źródło: money.pl